Baseny

Baseny

Jak zadbać o swój basen i ile będzie to kosztować

Basen przy domu to niemała inwestycja. Jednak przynosi mnóstwo radości, a także pozwala zachować zdrowie i wysportowaną sylwetkę. Korzyści są zatem całkiem duże. Jedak przed instalacją basenu, należy sobie zdać sprawę, że każdego miesiące trzeba ponosić dodatkowe koszty za utrzymanie wody w dobrym stanie. Jakie prace należy przeprowadzać i z jak dużymi wydatkami się one wiążą? Sprawdź sam.

Read more
Baseny

Jak poradzić sobie z zieloną wodą w basenie

Basen ogrodowy to nie tylko ochłoda w gorące dni, ale także doskonały sposób na odpoczynek czy spędzanie wolnego czasu. Dzieci zawsze chętnie wskoczą do wody popływać lub pobawić się piłką. Jednak z czasem woda nabiera brzydkiego, zielonego koloru. Czy w takiej wodzie można się dalej kąpać? Z czego bierze się ten kolor? I jak mu zapobiegać? Sprawdź sam, jak zachować swój basen zawsze gotowy do zabawy i odpoczynku.

Read more
Baseny

Aquapark czy własny basen przydomowy?

Pływanie ma ogromny, pozytywny wpływ na zdrowie. Regularne korzystanie z basenu zapewni idealną sylwetkę, brak nadwagi oraz mocny kręgosłup. Z tych powodów wiele osób regularnie uczęszcza do aquaparków, basenów publicznych czy pływalni. Jednak dla ludzi aktywnych ciekawą alternatywą jest zbudowanie własnego basenu przy swoim domu. Które rozwiązanie jest w dłuższej perspektywie korzystniejsze pod względem zdrowotnym? Sprawdź sam.

Read more