Blog

Baseny

Jak zadbać o swój basen i ile będzie to kosztować

Basen przy domu to niemała inwestycja. Jednak przynosi mnóstwo radości, a także pozwala zachować zdrowie i wysportowaną sylwetkę. Korzyści są zatem całkiem duże. Jedak przed instalacją basenu, należy sobie zdać sprawę, że każdego miesiące trzeba ponosić dodatkowe koszty za utrzymanie wody w dobrym stanie. Jakie prace należy przeprowadzać i z jak dużymi wydatkami się one wiążą? Sprawdź sam.

Read more
Klimatyzacja

Czy warto inwestować w klimatyzację

Klimatyzacja kojarzona jest głównie z wygodą i zwiększeniem komfortu, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Jednak montaż klimatyzatorów ma także wiele praktycznych korzyści i zalet, w związku z czym jej montaż czasem jest wręcz koniecznością. Sprawdź, dlaczego warto posiadać w domu klimatyzację.

Read more
Izolacja

Rola izolacji w budynku – dlaczego warto dobrze docieplić swój dom

Ocieplenie budynku jest naturalnym etapem budowy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest on istotny i jak wiele od niego zależy. O wadze tego aspektu świadczy już fakt, że jest on dokładnie określony przepisami. Co więcej, poziom wymaganej izolacji cieplnej był już kilkukrotnie zwiększany. Dlaczego? I czy warto docieplić swój dom, jeśli był on budowany wiele lat temu? Sprawdź sam.

Read more
Rekuperacja

5 zalet rekuperacji w domu

Coraz więcej osób rozważa instalację rekuperacji w swoim domu. Czy to jest dobry pomysł? By się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić korzyści, jakie płyną z posiadania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sprawdź sam pięć kluczowych zalet posiadania takiego systemu w swoim domu, a może i Ty postanowisz zainwestować w zdrowie i dobre samopoczucie.

Read more
Baseny

Jak poradzić sobie z zieloną wodą w basenie

Basen ogrodowy to nie tylko ochłoda w gorące dni, ale także doskonały sposób na odpoczynek czy spędzanie wolnego czasu. Dzieci zawsze chętnie wskoczą do wody popływać lub pobawić się piłką. Jednak z czasem woda nabiera brzydkiego, zielonego koloru. Czy w takiej wodzie można się dalej kąpać? Z czego bierze się ten kolor? I jak mu zapobiegać? Sprawdź sam, jak zachować swój basen zawsze gotowy do zabawy i odpoczynku.

Read more
Izolacja

Czym jest izolacja wdmuchiwana i kiedy się ją stosuje

Izolacja termiczna budynku musi zapewniać ciągłość warstwy. Powstanie choćby jednego mostku cieplnego spowoduje bowiem swobodny przepływ ciepła niezależnie od grubości izolacji. Czym są  takie mostki? To dowolne, metalowe połączenie dachu oraz elementu konstrukcyjnego budynku (na przykład nieizolowana śruba). Aby uniknąć ich obecności, warstwa izolacyjna musi dokładnie wypełniać całą wolną przestrzeń. W czasie remontów lub przy skomplikowanej zabudowie poddasza może się to okazać bardzo trudnym zadaniem. W takim przypadku przydatna może być izolacja wdmuchiwana.

Read more
Jak działa prawdziwa klimatyzacjaKlimatyzacja

Jak działa prawdziwa klimatyzacja

W sklepach znaleźć można różne rozwiązania, które nie zawsze odpowiadają temu, co poszukujemy. Co roku, gdy tylko zaczyna się upał, trafić można na doskonałe okazje z zakupem klimatyzacji. Niestety, większość urządzeń sprzedawanych pod tą nazwą (lub łudząco ją przypominającą) w żadnym przypadku na nią nie zasługuje. Czym jest klimatyzator, a jakie urządzenia na pewno nim nie są? Sprawdź sam.

Read more
Baseny

Aquapark czy własny basen przydomowy?

Pływanie ma ogromny, pozytywny wpływ na zdrowie. Regularne korzystanie z basenu zapewni idealną sylwetkę, brak nadwagi oraz mocny kręgosłup. Z tych powodów wiele osób regularnie uczęszcza do aquaparków, basenów publicznych czy pływalni. Jednak dla ludzi aktywnych ciekawą alternatywą jest zbudowanie własnego basenu przy swoim domu. Które rozwiązanie jest w dłuższej perspektywie korzystniejsze pod względem zdrowotnym? Sprawdź sam.

Read more
Historia wentylacji w budownictwieRekuperacja

Historia wentylacji w budownictwie

W ostatnich latach coraz więcej mówi się o zaletach mechanicznej wentylacji przy okazji systemów rekuperacji. Jednak prawidłowa wymiana powietrza w domach zajmowała inżynierów od wielu wieków. Sprawdź sam, jak kształtowało się wykorzystywanie wentylacji w historii ludzkości.

Read more
smog, kominy przemysłoweRekuperacja

Skuteczna walka ze smogiem z pomocą rekuperacji

Smog jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Choć w krótkim terminie jego działanie jest niezauważalne, narażanie się na zanieczyszczone powietrze przez wiele lat może prowadzić do poważnych schorzeń. Tymczasem duży ruch samochodowy nie tylko w centrach miast, ale też przy ruchliwych drogach oraz zamknięte przez budynki ulice powodują zbieranie się szkodliwych substancji w powietrzu. Podejmowane działania na szczeblu krajowym nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Jednak możesz się ochronić przed szkodliwym smogiem przynajmniej we własnym lokum. Jak? Dzięki rekuperacji.

Read more
rekuperacja na co zwrócić uwagęRekuperacja

Montaż rekuperacji, na co zwrócić uwagę?

Instalacja rekuperacji i mechanicznej wentylacji nie jest łatwym zadaniem. Dlatego też należy stawiać na pewnych fachowców, którzy dobrze znają się na swojej robocie. W ten sposób będziesz mógł się cieszyć pełnią zalet rekuperacji. Jednak po czym rozpoznać, czy dana firma jest godna zaufania? Sprawdź sam, na co zwrócić uwagę, szukając najlepszego instalatora wentylacji.

Read more