Blog

Rekuperacja a ogrzewanie budynku: czy można to połączyć?Pompy ciepła

Rekuperacja a ogrzewanie budynku: czy można to połączyć?

Synergia to połączenie działania dwóch systemów, które daje lepsze rezultaty, niż działanie obu systemów osobno. O takim zjawisku można mówić w przypadku połączenia rekuperacji oraz systemu grzewczego. Najlepiej z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła współpracuje pompa ciepła. Dlaczego tak jest i jak to wykorzystać na swoją korzyść? O tym więcej przeczytasz poniżej.

Read more
Rekuperacja a ogrzewanie budynkuIzolacja

Zalety i wady celulozy jako ocieplenia wdmuchiwanego

Wciąż najbardziej popularnym materiałem ociepleniowym jest styropian: spienione tworzywo sztuczne. Alternatywą dotychczas była głównie wełna mineralna, do której wytworzenia potrzebne są ogromne temperatury powyżej 1000°C. Proces ten jest przez to bardzo energochłonny, a przez to nieprzyjazny środowisku. Na szczęście w przypadku izolacji wdmuchiwanej wykorzystuje się ekologiczną celulozę. Co to za materiał i dlaczego może być ono rozwiązaniem przyszłości? Sprawdź sam!

Read more
Na jakim etapie budowy warto pomyśleć o instalacji klimatyzacji?Klimatyzacja

Na jakim etapie budowy myśleć o instalacji klimatyzacji?

Myśląc o klimatyzacji, większość osób widzi w głowie jednostkę wewnętrzną montowaną na ścianie i/lub zewnętrzną, stojącą swobodnie na dworze. Przy instalacji tego typu rozwiązań wystarczy doprowadzić instalację elektryczną oraz kanały powietrzne. Dlatego też łatwo dojść do wniosku, że zakup i montaż klimatyzacji można zostawić na okres wykończenia nowo powstającego budynku. Jest to jednak duży błąd. Dlaczego? O tym dowiesz się w tym artykule.

Read more
Sprzedaż pomp ciepła w PolscePompy ciepła

Jak zmienia się ogrzewanie domów jednorodzinnych w Niemczech

Europa od dziesiątek lat przechodzi głębokie przemiany w zakresie energetyki. Transformacja dotyka nie tylko wielkie elektrownie, ale sięga też do milionów domów jednorodzinnych. Przykładem tego typu przemian są nasi zachodni sąsiedzi, gdzie piece węglowe i gazowe coraz szybciej ustępują miejsca nowoczesnym pompom ciepła. Czy i w Polsce taki trend utrzyma się przez kolejne lata?

Read more
Pompy ciepła w 2024Pompy ciepła

Pompy ciepła w 2024 roku znów zaczną się opłacać

Obawa przed dużymi wzrostami cen energii elektrycznej skutecznie tłumi popyt na pompy ciepła. Już teraz ogrzewanie budynku w ten sposób nie wypada zbyt atrakcyjnie, a wszyscy obawiają się jeszcze pogorszenia sytuacji. Czy jednak są to słuszne przypuszczenia? Faktycznie nadchodzą poważne zmiany w Unii Europejskiej, ale ich skutek będzie odwrotny od powszechnie występujących obaw. Sprawdź, czy pompy ciepła znów zaczną się opłacać w 2024 roku.

Read more
Trendy w docieplaniu budynków w 2024 rokuIzolacja

Trendy w budowlance 2024. Dowiedz się jak ocieplić dom!

Technologia budowy domów jednorodzinnych dynamicznie się zmieniała w ostatnich dekadach. Szczególnie duży nacisk został położony na ocieplenie budynku. Obok stosowanych od lat metod pojawiły się zupełnie nowe materiały, o lepszych właściwościach izolacyjnych. Ich rozpowszechnianie się doprowadziło do zmniejszenia cen, a tym samym, większej dostępności. Z tego powodu aktualnie docieplenie domu wykonuje się zupełnie inaczej, niż dwadzieścia lat temu. Jakie są aktualne trendy? Sprawdź!

Read more
Ile kosztuje pompa ciepłaPompy ciepła

Ile kosztuje pompa ciepła

Choć ogrzewanie za pomocą pomp ciepła nie jest już tak popularne, jak jeszcze kilka lat temu, nadal jest to bardzo dobra alternatywa dla kotłów czy pieców na paliwa stałe. W długim okresie taki zakup przynosi korzyści ekonomiczne i ekologiczne, jednak sama instalacja wymaga sporych nakładów finansowych. Ile kosztuje pompa ciepła? Sprawdź, za co trzeba zapłacić i od czego zależy wysokość poniesionych inwestycji.

Read more
izolacja wdmuchiwanaIzolacja

Dlaczego warto wybrać izolację wdmuchiwaną?

Odpowiednia izolacja budynku ma bardzo duże przełożenie na koszty ogrzewania. Jednak nie jest to jedyna funkcja docieplenia: zabezpiecza ono lepiej przed wilgocią, a także stanowi zaporę akustyczną, szczególnie wyciszając hałas deszczu czy gradu spadającego na dach. Standardowe materiały ociepleniowe wymagają jednak demontażu części poddasza i dużych prac remontowych. Na szczęście jest też metoda wdmuchiwania izolacji. Sprawdź, dlaczego warto z niej skorzystać.

Read more
Baseny

Jak zadbać o swój basen i ile będzie to kosztować

Basen przy domu to niemała inwestycja. Jednak przynosi mnóstwo radości, a także pozwala zachować zdrowie i wysportowaną sylwetkę. Korzyści są zatem całkiem duże. Jedak przed instalacją basenu, należy sobie zdać sprawę, że każdego miesiące trzeba ponosić dodatkowe koszty za utrzymanie wody w dobrym stanie. Jakie prace należy przeprowadzać i z jak dużymi wydatkami się one wiążą? Sprawdź sam.

Read more
Klimatyzacja

Czy warto inwestować w klimatyzację

Klimatyzacja kojarzona jest głównie z wygodą i zwiększeniem komfortu, zwłaszcza w upalne, letnie dni. Jednak montaż klimatyzatorów ma także wiele praktycznych korzyści i zalet, w związku z czym jej montaż czasem jest wręcz koniecznością. Sprawdź, dlaczego warto posiadać w domu klimatyzację.

Read more
Izolacja

Rola izolacji w budynku – dlaczego warto dobrze docieplić swój dom

Ocieplenie budynku jest naturalnym etapem budowy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest on istotny i jak wiele od niego zależy. O wadze tego aspektu świadczy już fakt, że jest on dokładnie określony przepisami. Co więcej, poziom wymaganej izolacji cieplnej był już kilkukrotnie zwiększany. Dlaczego? I czy warto docieplić swój dom, jeśli był on budowany wiele lat temu? Sprawdź sam.

Read more