Izolacja

Rekuperacja a ogrzewanie budynkuIzolacja

Zalety i wady celulozy jako ocieplenia wdmuchiwanego

Wciąż najbardziej popularnym materiałem ociepleniowym jest styropian: spienione tworzywo sztuczne. Alternatywą dotychczas była głównie wełna mineralna, do której wytworzenia potrzebne są ogromne temperatury powyżej 1000°C. Proces ten jest przez to bardzo energochłonny, a przez to nieprzyjazny środowisku. Na szczęście w przypadku izolacji wdmuchiwanej wykorzystuje się ekologiczną celulozę. Co to za materiał i dlaczego może być ono rozwiązaniem przyszłości? Sprawdź sam!

Read more
Trendy w docieplaniu budynków w 2024 rokuIzolacja

Trendy w budowlance 2024. Dowiedz się jak ocieplić dom!

Technologia budowy domów jednorodzinnych dynamicznie się zmieniała w ostatnich dekadach. Szczególnie duży nacisk został położony na ocieplenie budynku. Obok stosowanych od lat metod pojawiły się zupełnie nowe materiały, o lepszych właściwościach izolacyjnych. Ich rozpowszechnianie się doprowadziło do zmniejszenia cen, a tym samym, większej dostępności. Z tego powodu aktualnie docieplenie domu wykonuje się zupełnie inaczej, niż dwadzieścia lat temu. Jakie są aktualne trendy? Sprawdź!

Read more
izolacja wdmuchiwanaIzolacja

Dlaczego warto wybrać izolację wdmuchiwaną?

Odpowiednia izolacja budynku ma bardzo duże przełożenie na koszty ogrzewania. Jednak nie jest to jedyna funkcja docieplenia: zabezpiecza ono lepiej przed wilgocią, a także stanowi zaporę akustyczną, szczególnie wyciszając hałas deszczu czy gradu spadającego na dach. Standardowe materiały ociepleniowe wymagają jednak demontażu części poddasza i dużych prac remontowych. Na szczęście jest też metoda wdmuchiwania izolacji. Sprawdź, dlaczego warto z niej skorzystać.

Read more
Izolacja

Rola izolacji w budynku – dlaczego warto dobrze docieplić swój dom

Ocieplenie budynku jest naturalnym etapem budowy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, jak bardzo jest on istotny i jak wiele od niego zależy. O wadze tego aspektu świadczy już fakt, że jest on dokładnie określony przepisami. Co więcej, poziom wymaganej izolacji cieplnej był już kilkukrotnie zwiększany. Dlaczego? I czy warto docieplić swój dom, jeśli był on budowany wiele lat temu? Sprawdź sam.

Read more
Izolacja

Czym jest izolacja wdmuchiwana i kiedy się ją stosuje

Izolacja termiczna budynku musi zapewniać ciągłość warstwy. Powstanie choćby jednego mostku cieplnego spowoduje bowiem swobodny przepływ ciepła niezależnie od grubości izolacji. Czym są  takie mostki? To dowolne, metalowe połączenie dachu oraz elementu konstrukcyjnego budynku (na przykład nieizolowana śruba). Aby uniknąć ich obecności, warstwa izolacyjna musi dokładnie wypełniać całą wolną przestrzeń. W czasie remontów lub przy skomplikowanej zabudowie poddasza może się to okazać bardzo trudnym zadaniem. W takim przypadku przydatna może być izolacja wdmuchiwana.

Read more