Tradycyjne metody ocieplania bądź docieplania stropów i poddaszy są nieskuteczne i mało efektywne. Ciepłe powietrze unosi się do góry z tego powodu właśnie najwyższe partie budynku to miejsca, z których ucieka najwięcej ciepła. Dziś stosuje się metody pneumatyczne, w tym wdmuchiwanie warstwy izolacyjnej poprzez już istniejące lub specjalnie wykonane, niewielkie otwory technologiczne. Dzięki temu celuloza albo wełna drzewna dociera w najdalsze i najtrudniej osiągalne zakamarki, tworząc szczelną, jednolitą warstwę zatrzymującą ciepło. Ważnym argumentem dla inwestorów dbających o środowisko jest fakt, że celuloza i wełna drzewna to materiały naturalne, ekologiczne, w odróżnieniu np. do uzyskiwanej sztucznie pianki poliuretanowej.

Docieplanie metodą wdmuchiwania jest efektywnym sposobem izolowania stropu budynku. Metoda ta polega na pneumatycznym transporcie i wdmuchaniu w pustkę przestrzeni stropodachu ocieplenia w postaci luźnych włókien wełny drzewnej lub celulozy. Nadmuch izolacji odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu, poprzez istniejące lub specjalnie przygotowane otwory technologiczne w dachu. Otwory technologiczne wycina się w konstrukcji płyt korytkowych. Następnie wykonuje się przekucia w ściankach w ściankach ażurowych w przestrzeni stropodachu, przez co uzyskujemy dostęp do najbardziej nawet odległych przestrzeni stropodachu. W przypadku braku lub niewystarczającej wentylacji montuje się dodatkowe odpowietrzniki dachowe.

W przypadku, kiedy izolowalibyśmy pomieszczenie zwykłą wełną mineralną, czy tego chcemy czy nie, to jednak tworzą nam się szczeliny, przez które ucieka ciepło. A jeśli mamy do czynienia z drobnym granulatem, to takie szczeliny są dokładnie zasklepiane. Izolacja domów szkieletowych powinna być przeprowadzona przez doświadczonych fachowców. Nie będzie dobrym pomysłem, jeśli zdecydujemy się na zamówienie ekipy, która nie ma wprawy, bądź kieruje się wyłącznie starymi technikami. 

 

Proszę obejrzec poniższe filmy aby zapoznać się z tą metodą izolacji!

Nasza firma specjalizuje się w kładzeniu ekologicznych izolacji, czyli w postaci wełny drzewnej lub celulozy, posiada wszystkie wymagane certyfikaty do tego celu. Nie można również zapominać o tym, że wykorzystujemy do tego celu specjalne urządzenia. Możemy być zatem pewni, że izolacja naszego domu zostanie zrealizowana precyzyjnie z bardzo dużą dokładnością. 

 

Jeśli nie chcą państwo przepłacać, a mądrze zainwestować na wiele lat, to izolacja przy pomocy grantulatu, będzie idealnym rozwiązaniem.